Aseris avaldati meelt usuliikumise vastu

417

Täna toimus Aseri rahvamajas rahvusvaheline pastorite konverents „Penuel“, mille väidetavalt 20 erineva riigi enam kui 200 külalist põrkusid kokku aga kohalike inimeste meelepahaga. Hoolimata usumeeste sõnadele, et piirkonnale soovitakse Aseri ülemaailmseks palvepealinnaks muutmisega ainult head, nõudsid kohalikud liikumise alevikust lahkumist.

“Meie õuele on saabunud õnnetus ja täna oleneb meist kõigist, millises asulas ja millise ühiskonnas me elame homme,” seisis Aseri inimeste postkasti potsatanud üleskutses, mis kutsus kohalikke 21. augusti südapäevaks rahvamaja ette meelt avaldama.

Üleskutsele reageeris ca 150 kohalikku ja muud huvilist, kes seisid plakatite ja üleskutsetega rahumeelselt kohalikku rahvamaja ümbritseva turvafirma värvides lindi taga, jälgides kümmekonna turvatöötaja valvsa pilgu all kohalikus kultuuritemplis konverentsi pidavate võõraste sagimist.

Usulahk Jumala Otsijate Liikumine on asutatud 20 aastat tagasi Valgevenes ning on Aseris tegutsenud ca 6 aastat. Selle aja jooksul on kokku ostetud suur hulk kinnisvara, mille hulgas nii endine muusikakool kui ka vallamaja. Rääkimata kümnetest ja kümnetest korteritest. Mitmed soetatud krundid ja hooned on olnud aga juba aastaid räämas. Usulahu kohalike eestvedajate poolt on neid kinnistuid täiendatud vaid eramaad kuulutavate ning läbipääsu piiravate siltidega.

Kohalike pahameelega ühines ka Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum, kelle hinnangul võiksid usumehed vahepeal ka mõne hoone või kinnistu korda teha, selmet suuri sõnu teha ning aina uusi kinnistuid kokku osta. Ometi ei osanud ka tema välja pakkuda ühtegi head lahendust, mis takistaks kohapeal müügis olevat kinnisvara mõnele konkreetsele seltskonnale müüa.

Liikumise liider Sergei Šidlovski sõnas piketti kommenteerides, et päris täpselt ei tea ka tema, miks nad just Aseri välja valisid: “Arvatavasti lihtsalt Jumal kuulis Aseris elavate usklike palveid ning vastas neile.”

Sündmust olid kohapeale kajastama tulnud mitmed väljaanded. Lisalugemist leiate Maalehest, Delfist, Rahvusringhäälingust, Virumaa Teatajast, Reporterist ja Seitsmestest.

KOMMENTEERI

Please enter your comment!
Please enter your name here