Otepää, Luunja ja Kanepi lemmikloomade aitamine jätkub

44

Laupäeva (01.02) varahommikul teatas Tartu Koduta Loomade Varjupaik oma Facebooki lehel, et Kanepi, Luunja ja Otepää vallas pole neil võimalik alates 1. veebruarist loomi aidata. Tegelikult sõnul sõlmitakse kõikide valdadega lepingud lähiajal ja loomad abita ei jää.

“Kahjuks peame teatama, et aasta algusest on möödas kuu, mis on Tartu Linnavalitsuse poolt antud aeg teistele KOVidele varjupaiga lepingute sõlmimiseks. Paraku sel aastal pole seda teinud Kanepi, Luunja, Otepää vallad, seetõttu meil ei ole võimalust nendes KOVides olevaid loomi ja inimesi nende lemmikloomamuredes tänasest aidata.”

See kurb teadaanne ilmus Tartu Koduta Loomade Varjupaiga Facebooki lehel veebruari esimese päeva varahommikul kell 04.41.

Tartu Loomade Varjupaiga projektijuht Kirke Roosaar ütles, et postitus põhineb infol, mis varjupaigal oli reede õhtuse seisuga. Siiski selgus hilishommikul teate kommentaariumis tänu vallalt aru pärinud murelikule kodanikule, et Luunjal läks lepingu ettevalmistamisega kauem ning koostöö loomade aitamiseks jätkub. Laupäeval (01.02), võttis varjupaigaga isiklikult ühendust Luunja valla esindaja, kes samuti kinnitas, et leping sõlmitakse.

Mõni laupäeval ei taha vastata

Kanepi vallavanem Piret Rammul ütles, et ta luges Facebookist varjupaiga postitust ning võib-olla on jäänud leping kahe silma vahele, kuid ta ei soovinud laupäeval küsimusele, kas leping on sõlmitud või ei vastata.

„Õudsalt hea meelega räägiks sellistest asjadest nädala sees. Esmaspäeval ma oskaks öelda, kas meil on see leping või ei ole seda lepingut. Ma ei tea, laupäev on täna ju!? Täna nagunii ei saa seda lepingut sõlmida, isegi kui tahaks,“ sõnas vallavanem Rammul.

Märksa teadlikumad olenemata nädalapäevast on Otepää ja Tartu kodanike teenistuses olijad. Kuigi Otepää vallavanem Kaido Tamberg nautis samuti laupäeva ja oli jahil, oskas valla au päästa majandusteenistuse juhataja Jaak Grünberg, kes ütles, et ta ei saa aru, milles probleem. Aastaid on Otepääl olnud leping nii Tartu kui Valgaga kodutute ja hulkuvate loomade aitamiseks. „Siin pole midagi muud, kui see on allkirjastamise taga.“

Koduloomad abita ei jää

Tartu linnaametnik Madis Tammeorg, kes vastutab loomade varjupaigaga seonduvate küsimuste eest toob loosse lõpliku selgust. Ta kinnitab Grünbergi juttu, et põhimõtteliselt on küsimus pelgalt allkirjastamises: „Nad saatsid ühe enda poolt allkirjastatud lepingu variandi ära, kuid seal oli ebakorrektsus sees ja see läks ümber tegemisele.“ Samuti suhtles Tammeorg reedel (31. jaanuar) nii Kanepi kui Luunja vallavalitsusega ja kõigiga on asjad paigas: „Need lepingud vormistatakse esimesel tööpäeval ehk esmaspäeval ära.“

Seega suurt põhjust muretsemiseks pole ja ula peale läinud Luunja, Otepää kui Kanepi valla koduloomad saavad vajadusel abi nii töö- kui laupäeviti edaspidigi.