Rakvere linnapeale avaldati umbusaldust

152

Rakvere linnavolikogu istung algas nagu tavaks päevakorra kinnitamisega. Esialgu kaheksandaks punktiks planeeritud umbusaldamise tõstis volikogu Andres Jaadla ettepanekul 12 poolthäälega esimeseks. Seejärel andis volikogu esimees Mihkel Juhkami sõna linnapeale.

„Usun, et möödunud kuu jooksul on kõik oma sisekaemused ära lahendanud ning hääletate oma sisekaemuse järgi. See on teie õigus ja kohustus,“ sõnas Torm alustuseks. „Saan käsi südamel tunnistada, et olen nende aastate jooksul andnud endast kõik ning saan häbenemata peeglisse vaadata. Kõike mida ma olen teinud, olen ma teinud tänu headele abilistele siin majas ja mujalgi. Oli äge, saime palju tehtud! Kui antakse teeme edasi, kui ei anta, teevad teised.“

Kuna hääletamisprotsess umbusaldamise korral on alati avalik, toimus see ka sel korral konkreetselt ja selgelt käte tõstmisega. Peale mõningaid protseduurilisi selgitusi olid linnavolinikud hääletamiseks valmis ning 11 üles tõstetud kätt tähendas, et linnapea Marko Torm Rakvere eesotsas enam jätkata ei saa.

Järgmiseks tegi Siret Kotka-Repinski ettepaneku, et kuni uue linnapea valimiseni täidaks tema kohuseid linnavalitsuse liige Triin Varek. Selle poolt oli 15 saadikut, erapooletuks jäi kaks.

Tõenäoliselt on Rakvere poliitilistes ringkondades läbirääkimised juba peetud või käimas ning juba järgmisel korral saame kuulda, kes Marko Tormi tööd ja tegemised üle võtab.

KOMMENTEERI

Please enter your comment!
Please enter your name here