Ma olen soomlane, mul on üks tavotinäpust sõber Toyota Gazoos,  ma tean täpselt, mis Tänaku lepingu taga on. Mia! Asi on selles, et Tommi Mäkinen on tegelikult ikka veel üks rallimaailma kiiremaid mehi, aga Mia ei lase teda enam rajale, sest Tommi ei sõida enamasti rada lõpuni ja lõpetab suht kohe peale starti ära. Mial pole sellise püssiga midagi teha, vanem kogenud naine, see sõidaks hea meelega pikemaid ja mõnusamaid otsi.

Novot, eks ta sis lasi Jari-Matti rooli, see suht paraja tempoga mees, aga selle peale läks jälle see kuradi Maisa Torppa keema, Tommi niisamuti. Vaene Latvala aeti omadega nii sassi, et see hakkas raja pealt välja sõitma. Paar klaasi veini sees, hea muusika peal, intiimne valgus, Mia juba parajas võdinas, kõik tšill, kohe tuleb ära ja sis on Jari-Matti korraga ennast voodi kõrvale hunnikusse põrutanud. Kui selline asi ikka hakkaski jätkuma, viskas Mial üle ja tulemust me teame.

Meeke oli järgmine. Kris on punktikatse mees, ralli löperdab ära, käib teelt väljas küll ja niidab siit-sealt persega võsa, aga kui on asjale vaja punkt panna, siis vahepeal paneb ära. Aga kindel tema peale olla ei saanud, seega proovis moor kogu hooaja vältel ka Otti rajalt maha saada. Sinna see kuradi Toyota lagunes, aga Marko Märtin ja Janika hoidsid suuremate jamade ärahoidmiseks silma peal. Ott sõitis terve aasta, beebimonitor kõhu peal, kui tema kõrvalt Mia häält kostuma hakkas, võeti kõne ja rahustati mutt kiiresti maha. Kohati päris julmalt – Korsikal tõmbas Jaanika Miale jalaga täiest jõust jalgade vahele. Ega mingit nalja ei olnud.

Seega lepingus ei tahetud mingit esisõitja kohta ega eralennukeid ega muud sitta, Märtin nõudis, et Mial jalad kokku seotaks, see on türade sport ju, mitte mingi kortsus mature-racing, ja Jari-Matti ja Meeke’i pealt oli näha, et need sõitsid hooaja vältel Mia limaskesta rohkem kui kruusa ja asfalti kokku. Need läksid kõik testidena kirja ja Otile ja Yarisele jäi päris testikilomeetreid väheks. Kogu lugu.

Kui mutt aru sai, et Tänakut talle nätsutada ei anta, nõudis kohe uueks hooajaks Rovanperat ja Evansit. Evansil on sellised mõnusad kõrvad, neidpidi on teda hea raja peal kinni hoida ja Kalle on uus, selle saab oma käe järgi välja õpetada. Ogier teda ei huvita, see sõidab tema jaoks liiga kõvade kummidega ja raputab.

Sellised asjad, ega need ei jõuagi meediasse, keda see Jari-Matti või Meeke’i karjäär ikka huvitab. Supermänedžer Joukhi kupeldab Miale noori poisse ette, kõik on kuradi nussi peal väljas. Ega aind rallimehed ei kannata, Mia paneb kõike, mis liigub, pooled lukksepad tõmbasid eelmisel hooajal Gazoost nahhui, mida sa hädaga teed? Adamo on muidugi rahul, sai Oti suurde mängu, järgmine hooaeg on meeskondlik tiitel kindel. Niisama kindel nagu Toyota jätkuv naiskondlik tiitel, ei kahtlust!

KOMMENTEERI

Please enter your comment!
Please enter your name here