Tulen just praegu kohtust, närv on täiesti must, mul on nüüd 15 päeva aega ja kindlasti kaeban otsuse edasi. No ei tule sa, Mupo, niimoodi ja ei aja kätt lihtinimese taskusse. Kontakteerusin juba Pilve advokaadibüroo ja Glikmani omaga ka, võtan mõlemilt pakkumise. Pilves on Pilv ise ja Glikmanis on Keres, see vandeadvokaat, kes Tallinna Sadama asjus Ain Kaljuranda kaitseb. Mul on Soome rahad taga, aga ega see asi olegi rahas!

Algas nagu ikka, sain suht ilusa eidega jutu peale, padi näo peale ja ajab asja ära, täiesti kultuurne mutt, töötab ERSOs tromboonina. Ma tean, mida see tähendab, mul oli kunagi üks eit, kes puhus trompetit, see on suule selline trenn, et kui sa sellisega läbi saad, siis see imeb sul kotid ka kõhtu.

Valasin enne kokkusaamist ühe seitsmeeurose Rislingi sisse, paras kusi, a kvaliteetveinist tuleb hea lõhn juurde, eitedele meeldib, saime Kumu juures kokku ja siirdusime Kadrioru parki. Jalutasime, rääkisime maast ja ilmast, eidel oli väike taskukoer rihma otsas, pendeldas siia-sinna ja jooksis pidevalt rihma ümber jalgade, kannatasin ära ja vaatasin, et peale ei astu, selle eelmise moori kilpkonnadega läks veits sitasti.

Rääkisin talle, et mul oli 90-ndate algul pikaninaline Siberi laika, et oli hea sõber, tark nagu ei tea mis ja et ainus häda, mis temaga oli, oli see, et ta oli külmalembeline ja igal öösel, kui ma magama jäin, läks ta vannituppa ja keeras seal gaasiahjul kuumuse nulli. Igal kuradima hommikul ärgates oli toas Siber. Selle jätsin rääkimata, et lisaks ei talunud see raibe viinahaisu: mul olid käed ja jalad alatasa läbi näritud, öösel magasin salliga, mine debiilikut tea, tuleb ja närib vihaga kõri läbi. Ega tast saanudki midagi, ükskord jõime meestega Muugal mingis sepikojas, koer hakkas sepal hammastega saapast ja see lõi ta kuvaldaga ühe litiga bokseriks.

Mutt rääkis, et on meestes pettunud, ma katsusin samal ajal juba vaikselt kanni, siis tõmbas koer rihma pingule, ajas silmad punni ja hakkas sitale. Ennast pole ollagi, aga julk aurab ja on suur nagu kuradi suvikõrvits. Siis võtab eit taskust kilekoti, võtab julga sinna sisse, vaatab naeratades mulle otsa ja ma tunnen, et mul kurat korraga iiveldab. Ikka koledalt iiveldab. Selle asemel, et teda täis oksendada, keerasin ümber ja astusin kiirel sammul minema.

Noo vot, terve õhtu siis pärast helistab mutt mulle, ma ei vasta, iiveldab, siis lõpuks, kui umbes liitri jagu on sees, võtan vastu, Tromboon ulub telefoni, et mis juhtus, mida ta valesti tegi, et ta ei saa aru, mis ta tegi, aga palub igal juhul vabandust… Ja persse, ma lasin ennast lõpuks ära rääkida, veel üks kohtumine, romantiline, Reet Linna 75. juubelikontsert Alexela kontserdimajas, saame pool tundi enne etendust Tammsaare pargis kokku ja kukimuki…  „Vähemalt ei saa ta sinna oma punnsilmadega sitamasinat kaasa tirida,“ mõtlesin.

Vaatasin, et seekord mängin lahtiste kaartidega, ostsin kaks 0,7-st Viru Valget, ühe panin joonelt sisse, et maks käima tõmmata, teisest lasin pargis enne muti saabumist pool ära. Mutt tuli, ütles vaikselt „tere“ ja… ja siis hakkas nutma ja hakkas jälle peale, et mis mind tema juures hirmutas, et miks mehed tema juurest eemale jooksevad… Türa, onju?

Mul oli tast tegeld juba pohhui, mul oli juba uus perse silmapiiril, kuidas sa sellisele midagi üldse seletad, võtsin sealsamas Tammsaare kõrval püksid maha, otsisin taskust kilekoti, sittusin sinna sisse, astusin siis, püksid rebadel, moori suunas, keerutasin kilekotti käes ja küsisin, et ütle nüüd ausalt, mis sind minu juures hirmutab?

Mutt pani suure karjumisega jooksu, mind ajas ilgelt naerma ja siis türa, peatub sealsamas Mupo auto, kaks jubedat härga tormavad minu juurde, vaatasin, et panen esimesele kohe jalaga näkku, aga türastund püksid olid alla vajunud ja palju ei puudunud, et oleks ninaga maad kündnud. Kütsin siis neile selle kilekotiga pliks-plaks vastu pead ja kuhu juhtus, kaapisid endid ja lõugasid, lõpuks jooksid raisad mu ikkagi maha. Rahvast kogunes ka vaatama, ma ei usu, et Reet Linna nii palju inimesi kokku sai.

Ma ütlesin Pilvele ja Keresele, et ärgu pabistagu, et see on lihtne keiss ja et lähtuda tuleb kohe algul sellest, et seni kuni Mupo sittuvaid koeri jala pealt maha ei jookse, ei ole neil õigust ka sittuvaid inimesi kiusata, eriti, kui neil on kilekotid ja muud sellised asjad korras.

KOMMENTEERI

Please enter your comment!
Please enter your name here