Nukid on täiesti puruks: käisin eile Vooglaiu korraldatud üritusel, me oleme suuresti ühisel seisukohal, aga jah – ikka tekkisid mõningad lahkarvamused ka. Vastu õhtut lasti meid EMOst välja, mul peapõrutuse teema, Varrol oli sabaluu kildudeks, see on vist valus, igatahes topiti talle kogu see aeg diclofenaciküünlaid tagant sisse. Õues lahku minnes me üksteisele otsa ei vaadanud, aga eks mõlemad saame tegelikut väga hästi aru, et sellised koosolekud ongi selleks, et tõde välja selgitada.

Eelmine päev matsin vana sõbra maha, täiskarsklane, öö otsa lohutasin leske. Kaljul oli aastatega kappi ikka kogunenud, pärast teist Aramist hakkas Tiiu jälle tuure sisse saama, tantsis laua peal ja loopis riideid seljast. Kihvt mutt, kümme aastat karsklasega koos elanud, aga pool viis hommikul läks märjaks, nagu poleks midagi olnud. Pool kümme hommikul lõin silmad lahti, jube mõõk käis veel suust välja, raputasin Tiiut, see aint sogas läbi une: “Lõpeta, Kalju, palun jäta järele, sul ei lähe nagunii kõvaks.”. Tõusin, võtsin kapist šampuse, lasin joonelt sisse, see mullivärk töötab teinekord päris kenasti, torkasin korgi Tiiule tagumikku, võtsin kapist ühe Hagarti, panin saapad jalga ja astusin uksest välja.

Koosolek käis juba täie hooga, istusin Malle Pärna kõrvale maha, jutt käis mingist homofilmifestivalist, mis riigilt 20 tuhhi sai, siis ronis mingi makaron pulti ja rääkis seksuaalkasvatusest ja siis hakkas Malle korraga silmi pööritama ja igises, et mul tuleb suust väljakannatamatut haisu. Ütlesin talle naljaga vastu, et pole hullu, suu haiseb, aga süda läigib, võtsin põuest pudeli, lirtsutasin Hagartit suus, et vonn alla loputada, siis hakkas Pärn lõugama, et neil ei ole koosolekul joomine ka kuidagi vastuvõetav.

Siis hakkas Järvi ja seejärel Varro ka inisema ja siis ma tõusin püsti, kõndisin kõnepulti, lükkasin selle Goebbelsi sealt persega kõrvale, kes rääkis parajasti suuseksist kui kannibalismist ja naiste kantossina kasutamisest ja ütlesin tervele saalile, et asi ei ole üldse konservatiivsuses ega liberaalsuses, härrased, asi on selles, et mõlemad tahavad ainult seda, et inimesel elus kuidagi mõnus ei oleks. Liberaalidega on selge, tussi asemel propageerivad nad sulle, et sa parem sitapatareis paugutaks, kui sa oled naine, propageeritakse sind meheks saama, kui oled mees, räägitakse sulle risti vastupidist juttu. Abort on täpselt sama asi. Nad likvideerivad eos võimaluse, et inimesel elus kunagi midagi mõnusat võiks juhtuda. Liberaalidele on vaja rahulolematut valijaskonda! Sest rahulolevat valijaskonda on sitaks keeruline rahuldada.

See oli jumala õige jutt, isegi Malle Pärn tõmbas selle peale jalad kokku ja Varro noogutas nõusolevalt. Siis küsis Vooglaid, kulm kergelt kortsus, et kõik on õige, aga et selgitagu ma siis ka, mis mõttes konservatiivid oma valijaskonda elumõnudest eemal hoiavad. Mul oli sitaks argumente, aga kõigepealt ütlesin, et ma olen suur suuseksi fänn ja kui ma oleksin tema isa olnud, ei oleks meil hetkel temaga võimalik mitte millegi üle arutleda… Ja sealtmaalt käest läkski…

EMOs sai nalja, Varro oigas, kui suur mustanahaline õde tuli ja hakkas talle jälle küünalt perse toppima, ma lamasin kõrvalvoodil, mul oli juba paras kass peal, viskasin endale samal ajal Alkoselzeri kuivalt keele alla. Ilgelt ajas naerma, Varro küsis, et mis mulle nalja teeb, ma vastu, et näed, tõelised konservatiivid võtavad tablette, liberaalidele pannakse nagu ikka küünlaid, aga ma aumehena jätan selle tema puhul enda teada.

KOMMENTEERI

Please enter your comment!
Please enter your name here