Woltid ja boltid

3026

Eile oli see patrullivärk, silmad on täiesti kinni paistetanud, aga tuju on hea, hommikul parandasin pea ära ja no elab üle. Jah, ma joon jälle, mine sa ka putsi, kes sa siin igisesid, et ma joomise maha jätaks. Kaks nädalat ei võtnud tilkagi ja mis ma sellest sain?

Nii igavaks läks, et ma läksin vabatahtlikult maailmakoristuspäevale konisid korjama. Täiesti pekkis, mis seltskonnas: päev otsa igasuguseid kuradima kliimaaktiviste, keskkonna- ja loomakaitsjaid, toortoitlasi. Terve päeva ei räägitud muud kui  vihmametsadest ja plastpudelitest ookeanis, antibiootikumikanadest, kliimapõgenikest ja maailmamere tõusust. Üks koni reostab kümme tonni merevett? Mul oli juba lõunaks tunne, et topin need konid neile perse.

Õhtul sebisin ühe suure persega looma- ja kliimaaktivisti ära, liikusime seitsmeks tema poole. Kõik oli tšill, sõime kurginuudleid ja idusid, siis pani mutt plaadi pealt sita bändi käima ja hakkas ennast selle saatel paljaks koorima. Türa, see muusika venis, harekrišna ja harekrišna ja mitte sittagi muud, kell pool kaksteist öösel oli mutt paljas, ajas mu üles ja ütles, et võiks vaikselt järgmisele tasandile minna.

Voodis läks algul kenasti, rabasin tal tissid pihku, tulin talle müraki sisse ja siis algas päris nuss. Välja enam ei lastudki tulla, ütles, et see on tantraseks, ja nii ma passisin seal perse taga poole neljani. Teate, nad ei pese tussi, neil on seal mikrofloora, jah kui mul oleks liiter viina sees, siis ma kannataks selle välja, aga täiesti kaine peaga hakkas ikka vastu. Ütlesin, et tal vitt haiseb, aga tema hakkas naerma ja vastas, et see on bakterite loomulik elupaik, bakteritel on elutegevusel otsustav roll ja kellelgi pole õigust nende looduslikke elupaiku hävitada.

Pool neli ütlesin, et “kle aitab, ma tahan sitale”, mutt ütles, et see on normaalne, aga mingu ja tehku ma seda meditatiivselt ja aeglaselt, transist väljumata. Mul viskas üle, põrandal loivasid kõrvuti loomakaitsemuti kaks Kesk-Aasiast päästetud kilpkonna, astusin neile peale, üks ühe ja teine teise jala alla, hoidsin tasakaalu ja käratasin: “Noh jooksuga sitale!”

Kilpkonnad andsid endast parima, minutiga oma kolmkümmend sentimeetrit, siis andsid kilbid lörtsatades järele. Pühkisin lögased jalad vaiba sisse, kõndidin otse baarikapi juurde, võtsin sealt konjaki ja ei lasknud enne põhja alla, kui viimane tilk suhu kukkus. Kurat, elu nagu voolas sisse tagasi.

Mutt vaatas oma katkisi kilpkonni, röökis, nagu oleks talle elu kallale tuldud, leidsin kapist pudeli Offi, võtsin selle kätte ja läksin pihustasin viimase vurtsuni talle sinna bakterikolooniasse, siis lõin ukse tagant kätt kinni ja marssisin otse Tommi Grilli. Sõin kõhu täis, tegin kogu seltskonnale kuni hommikuni joogid välja, siis sain ühe normaalse naisega tuttavaks, tegime peldikus ühe kiire kolmeminutilise ja pool üheksa hommikul loivasin koju.

A see patrullivärk, see oli Lukase keelepatrull, Eestimaal peab inimene eesti keeles suhelda saama, panin pesapallikurika valmis, tellisin eile endale Wolti kulleriga pitsa, tuli mustanahaline mees, naeratas ja ütles mulle inglise keeles: “Teie toit, mister!” Ma ütlesin talle testiks ilusas eesti keeles vastu: “Mine munni, Muhamed!” ja siis käis kiire litt ära ja umbes poole tunni pärast ärkasin, proteesid risti kurgus ja terve pannipitsa nendele ette torgatud.

Türastund Lukas, onju, kõik woltid ja boltid on tal umbkeelsed, ei oska sõnagi eesti keelt?

1 kommentaar

  1. Natuke lubavat on. Näen, et Vello42 stiil on meele järgi, aga kujundite sisukus ja vaimukus samal tasemel veel kahjuks pole. Üldiselt poliitpropaganda maik natuke tõmbab taset alla, mumeelest. Sellised tekstid töötavad suti paremini, kui ei ole muljet, et püütakse mõnel (antud juhul vist kaabut kandval) poliitikul kõvaks ajada. Tasakaalustuseks võiks mõni rahva peal anaalseksi harrastav kaabuga poliitik sisse sattuda, muidu jääb mulje, et rohkem poliitikast kui naljast kantud ettevõtmine, ja natuke haavunud ja nõrk sel juhul. Usun aga, et õige suhtumise korral (huumor esiplaanil, mitte poliitikutel kõvaks ajamine), on sul potensiaali.

KOMMENTEERI

Please enter your comment!
Please enter your name here