26 aug.

Onu Heino uued seiklused: vaenlasega voodis?

Allar „Onu Heino“ Jõksi ja tema (äri)partnerite kohta ei taha vihjete ja andmete voog kuidagi lõppeda. Järjekordne infokild meie portaalile puudutab Soraineni advokaadibüroo kurioosset tempu, mis on Eesti juuramaailmas väidetavalt pretsedenditu. Üks advokaat, kellelt palusime kommentaari, vaikis ja vangutas pead. Teine hakkas lihtsalt naerma. Lugu on niivõrd kummaline, et kompab kõiki advokaadieetika kirjutatud ja kirjutamata reegleid. Kui pöördusime Jõksi enese poole selgituste saamiseks, siis Jõks meie päringule ei vastanud ega neid andmeid ümber ei lükanud. Seetõttu oleme veendumusel, et lugu võib vastata tõele ja esitame oma versiooni neist veidratest sündmustest ilma asjaosalise kommentaarita.

Lugu puudutab AS-i Tallinna Sadam, mille juhatusse valiti alates 27. augustist 2015 advokaadibüroo Sorainen partner ja juhatuse liige, vandeadvokaat Carri Ginter. Meie allikas väidab, et kuni Tallinna Sadama etteotsa valimiseni oli Ginter hoopis ühe sadamas tegutseva logistikafirma Transiidikeskuse AS õigusnõustaja. Nüüd läheb aga põnevaks – Transiidikeskusel oli samal ajal õiguslik vaidlus Tallinna Sadamaga. Et formaalselt vältida huvide konflikti, loobus Ginter seetõttu päevapealt Transiidikeskuse esindamisest Tallinna Sadama vastu. Meie allika väitel võttis Ginteri senise positsiooni Transiidikeskuse juriidilise esindajana sujuvalt üle advokaadibüroo Sorainen teine partner ja juhatuse liige – vandeadvokaat Allar Jõks. Kangesti tuleb meelde Putini ja Medvedjevi omavaheline vangerdus.

Esimene küsimus: kuidas on tervemõistuslikult võimalik tagada, et Ginter Transiidikeskuse konfidentsiaalset infot uue peremehe Tallinna Sadama kasuks ära ei kasutanud?

Teine küsimus: kuidas on võimalik kindel olla, et Soraineni büroo partnerid ja juhatuse liikmed, kes regulaarselt kõiki olulisi teemasid omavahel arutavad, vastaspoolte kliendiinfo konfidentsiaalsust ohtu ei seadnud või neid andmeid lihtlabaselt ei vahetanud?

Kolmas küsimus: kuidas on üldse võimalik soliidsete ja lugupeetud advokaatide puhul sellise lahenduse peale tulla? Meile mittejuristidena meenutab see teguviis paraku hoopis üht teist elukutset, mida mõned peavad maailma vanimaks.

Toimetus

final

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga