N.R. Energy ostab Raplamaal Järlepa kaugküttepiirkonna

113

Eesti üks suuremaid regionaalseid soojatootjaid OÜ N.R. Energy ostab Rapla vallavalitsuselt Järlepa kaugküttepiirkonna ja võtab endale kohustuse investeerida lähiajal kohalike soojatrasside uuendamisse.

Rapla vald müüs Järlepa kaugküttepiirkonna avalikul konkursil, kus parima pakkumise tegi OÜ N.R. Energy. Ettevõtte juhataja Ahto Tisleri sõnul võttis N.R. Energy endale kohustuse teha lähiajal Järlepa kaugküttevõrgus soojatrassidesse vajalikud lisainvesteeringuid, mis ületavad märkimisväärselt ostuhinda. „Klientide jaoks jäävad kõik senised lepingud kehtima, kuid alates uuest kütteperioodist tuleb soojusenergia küsimustes pöörduda juba N.R. Energy poole,“ rääkis Ahto Tisler.

Rapla abivallavanem Triin Matsalu märkis, et Järlepa kaugküttepiirkonna müük lubab vallal keskenduda oma põhitegevustele ning jätta soojatootmise igapäevaküsimused vastavale valdkonnale spetsialiseerunud firmadele, kes suudavad seda teha vallast efektiivsemalt ja professionaalsemalt. „Ostja võttis kohustuse teha võrku investeeringuid, et vähendada soojakadusid ning suurendada varustuslindlust ning suuta pakkuda klientidele soojusenergiat konkurentsivõimelisemate hindadega. Kohalikel elanikel pole vaja karta hinnatõusu, sest nii munitsipaal- kui eraettevõtted tegutsevad ühtmoodi Konkurentsiameti järelevalve all ja peavad kõik soojahinnad ametiga kooskõlastama, pealekauba on vastavalt enampakkumise tingimustele kolme aasta jooksul hinnatõus piiratud,“ selgitas Triin Matsalu.

N.R. Energy pakub Raplamaal lisaks Järlepale kaugkütet veel Märjamaal, Orgital ning Kaereperes. „Oleme Raplamaal juba ehitanud uued katlamajad Kaereperes ja Märjamaal ning lähiajal on kavas rajada uus katlamaja ka Orgitale. Tegutseme neis piirkondades nii soojatootja kui võrguettevõtjana ning oleme pühendunud katkematu soojusvarustuse tagamisele,“ lisas Ahto Tisler.

Kaugkütet kasutavad 164 elanikuga Järlepa külas 5 kortermaja ja vallale kuuluv hoone, kus asuvad muuhulgas lasteaed ning raamatukogu. Toasooja toodab 1981. aastal ehitatud katlamaja, mis läbis 2008. aastal renoveerimise ning töötab täna hakkepuidul. Katlamaja on automaatne, kuid annab Järlepas tööd 1 inimesele, keda N.R. Energy ootab jätkama oma ridades.