Viimased kirjutised

Viimased kirjutised

38. nädal

Möödunud laupäeval toimus Niiduveere õpipaigas suvelõpu kontsert, millel astusid ühise kavaga üles Kaire Rapur ja Kaido Veski. Hoolimata kõledast ilmast kogunes kuulajaid kokku üle kolmekümne ning õhtu kulges südamlikult ja meeleolukalt.

“Rakett 69” ootab noori teadushuvilisi saatesse kandideerima

Teadusvõistlus “Rakett 69” stardib ETV ekraanil jaanuaris juubelihõngulise kümnenda hooajaga. Juba praegu oodatakse saatesse kandideerima teadushuvilisi noori vanuses 15-24 eluaastat.

37. nädal

Sügise saabudes pakub loodus aina kaunemaid värvide mänge. Lisaks taimedele ja puudele võtab ka taevas sügavamaid toone, olles samaaegselt nii nukker kui mõtlik ning muutudes hetkedega. Fotol päikesetõus Villavere külas.

Oscariga pärjatud lühidokumentaal “Klaas”

Bert Haanstra lummav ja elegantne, džässmuusikaga tembitud ning Oscariga pärjatud 1958. aasta lühidokumentaal Hollandi klaasimeistrite tööst. Väärib kindlasti vaatamist!

Politsei ja tarbijakaitsjad hoiatavad: investeerimiskelmid otsivad pidevalt uusi ohvreid

Selle aasta kaheksa kuuga registreeris Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) kokku 107 investeerimiskelmuse juhtumit, mille kogukahju ulatub 1,86 miljoni euroni. Suurem osa kannatanuid elab Tallinnas ja keskmine kahju kuriteo kohta moodustas 11 000 eurot.

Lisa (31)

Politsei palub abi viimati 20. augustil Pirita kandis nähtud Norra kodanikust 31-aastase Lisa asukoha väljaselgitamisel.

36. nädal

Juba nädalaid kaiguvad üle maa parvedesse kogunenud ning meeskonnatööd harjutavate sookurgede hõiked. Kaugel see minek ja kurjad ilmadki on...

Valvsad kaasliiklejad peatasid Jõgevamaal joobes autojuhi

Eile õhtupoolikul peatasid tähelepanelikud liiklejad Põltsamaal ringi sõitnud joobes juhi, kes oli põhjustanud mitu liiklusohtlikku olukorda ning oli selgelt enesele ja teistele ohtlik.

Värskas tabati ebaseaduslikult riigis viibinud kuubalane

Piirivalvurid pidasid Värskas kinni kuubalase, kes viibis Eestis ebaseaduslikult. Esialgsetel andmetel saabus kuubalane Eestisse samal päeval ebaseaduslikult Eesti-Venemaa vahelist ajutist kontrolljoont ületades.

Kliimastreik?

Ajaloolasena tean, et kliima kipub perioodiliselt kõikuma ning soojemad kliimaperioodid vahelduvad külmematega. Ka tänane kliimasoojenemine pole ilmselt varasematest erinev. Nagu eelnevast lähtub, olen inimtekkelise kliimasoojenemise skeptik, aga täna tahaksin võtta inimtekkelise kliimasoojenemise religiooni tunnistaja positsiooni ning vaadata, kuidas me saaksime selle vastu võidelda.