Viimased kirjutised

Viimased kirjutised

Kas näomaske saab taaskasutada?

Materjaliteadlane Marek Strandberg kutsub koroonakriisis kui sõjaolukorras maske taaskasutama.

Kuidas näeb välja pisikute levimine

Ühiskasutuses pindade puhastamine on tõsiselt oluline. Isegi siis, kui sa pesed pidevalt käsi ning püüad mitte katsuda oma nägu. Pisikute levimise kiirus ja ulatus võib olla üpriski jahmatav, kui me vaid suudaksime seda kuidagi näha.

Viirused vs seep – kuidas see toimib?

Pese oma käsi vähemalt 20 sekundit seebi ja veega - parim viis hävitamaks erinevaid viiruseid. Aga miks? Mis meie kätel toimub, kui me kasutame seepi ja vett? Ja miks me peame just 20 sekundit pesema?

Terviseamet blokeerib ressursse kokku hoidva efektiivse testi Eesti turule toomist

Terviseamet ei pea vajalikuks Cepheid koroonaviiruse RNA testi XPERT XPRESS SARS-Cov-2 test Eesti turule toomist.

Suri esimene koroonasse haigestunu

Koroonaviiruse tagajärjel suri esimene inimene.

Ettevõtjatele: täiendavad abinõud COVID-19 viiruse tõkestamisel

Eriolukorra valitsuskomisjoni täiendavad abinõud COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks.

Haiglaravil on 28 inimest, neist 5 on kriitilises seisus

Hetkel vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 28 patsienti, neist 7 on intensiivravis ning 5 on kriitilises seisundis.

SVM loeng – Rakvere linnuse tõus ja langus

Seoses eriolukorraga otsustas Virumaa Muuseumid Rehbinderi majas toimuvaid loenguid veebi vahendusel jagama hakata. Teises taolises, mis leidis aset 26. veebruaril, räägib ajaloolane Uno Trumm Rakvere linnuse ehitamisest ja hävingust.

SVM loeng – Dietrich von Kyvel

Seoses eriolukorraga otsustas Virumaa Muuseumid Rehbinderi majas toimuvaid loenguid veebi vahendusel jagama hakata. Esimeses taolises, mis leidis aset 29. jaanuaril, räägib ajaloolane Uno Trumm Dietrich von Kyvelist, Rakvere kivilinnuse rajajast ning Virumaa asevalitsejast 13. sajandil.

10 nõuannet õpilasele distantsõppega toimetulekuks

Ära muretse, et kooliaasta eesmärgid jäävad eriolukorra tõttu saavutamata! Suur osa õppeaastast on möödas. Õppeaasta edukaks lõpetamiseks on vaja veel ainult veidi pingutada.Koosta endale koduõppe ajaks päevakava, mis sisaldab nii õpiülesannete täitmist kui ka puhke-, liikumis- ja söögipause. Ärka õigeaegselt, söö ja joo tervislikult ja piisavalt, liigu vahepeal ka värskes õhus.Õhtul mine õigeaegselt magama. Kui magad piisavalt, on sul kergem õppimisele keskenduda. Hommikul väljapuhanuna võib n...