Viimased kirjutised

Viimased kirjutised

45. nädal

Sügisele omaselt (nii kurb kui see ka ei ole) on meie lõhejõed taas röövpüüdjate piiramisrõngas. Hoolimata Keskkonnainspektsiooni ja vabatahtlikult kalavalvega tegelevate inimeste pingutustele, leidub siiski arvestatav hulk kodanikke, kes ei pea sugugi probleemiks isevalmistatud ahingute ja muu kalavarudele suurt kahju tegeva arsenaliga kudemisest uimaseid kalu tappa. Olgu siis endale söögiks või teenimiseks.

Trade loodusel tuleb silm peal hoida

Praegu on põnevad ajad, raisk, pole olnud mahti siin kirjutamas käia. Liitusin vabatahtlike kalakaitsjatega ja käisin üleeile jõe ääres kudevalves, saate aru, lõhe tuleb jõkke keppi tegema ja siis mingid mehed püüavad neid ahingutega ja me käime omakorda neid kudevalve poistega kimbutamas.

Röövpüüdja on ka inimene

Lõhilaste kudeaeg kestab ja västrapoisid passivad ahingutega jõgede ääres. Teised poisid, inspektorid ja vabatahtlikud kudevalvajad passivad esimesi. Vahel joppab ühtedel – leiavad rahuliku hetke, et paar kala ära torgata, vahepeal joppab kaladel ja mõni kuderahu rikkuja saab trahvi maksta.

Ratas: võtame elutähtsate teenuste katkemise eritähelepanu alla

Peaminister Jüri Ratas külastas Võrumaad, et rääkida kohalike elanike ja omavalitsusjuhtidega möödunud nädalavahetusel tekkinud tormikahjudest piirkonnas.

Septembris hukkus tulekahjudes viis meest

Septembris hukkus tulekahjudes 5 meest, kellest 4 olid hukkumise hetkel raskes joobes.

President Kersti Kaljulaid käis päevasel visiidil Viljandi vallas

Riigipea kohtus selle käigus Kalmetu Põhikooli ja Ramsi lasteaia perega ning külastas lastele hoolekande teenuseid pakkuvat perekodu ning erilasteaed-põhikooli Jaagu Koolis. Lisaks külastas president Kaljulaid ka piimakarjakasvatusega tegelevat Muraka farmi ja istutas Heimtali mõisaparki tamme ning kohtus õhtupoolikul ka Viljandi vallavolikogu liikmetega.

Viru-Nigula vallavolikogu XXV istung

Alustan seekordse ülevaatega. Päevakord ei paista sel korral kuigi pingeline, kuigi teemasid, mis emotsioone võivad põhjustada, on ka täna. Kohal on päris palju külalisi, neile mõeldud toolid on praktiliselt kõik täidetud.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo uurijad pidasid kinni sarivarga

1. oktoobril pidasid Põhja prefektuuri kriminaalbüroo politseinikud kinni Tallinnas, valdavalt Nõmme piirkonnas tegutsenud arvatava sarivarga. Varasemalt korduvalt varguste eest karistatud 56-aastane mees võeti prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal 2. oktoobril vahi alla.

44. nädal

Juba pikki kuid põhjustab Võidu ja Koidu tänava rekonstrueerimine Kunda inimestes tõsist segadust ja meelehärmi. Liiklus on korraldamata, tänavad on sageli läbimatud ning ümbritsevaid sõidu- ja kõnniteid katab ehitusmasinate poolt laiali kantud ühtlane porikiht. Igati vajalik ettevõtmine - kahtlemata. Kas oleks saanud ka paremini - igal juhul!

Oma nahk linnapea seljas?

Millest tuleb see, et isegi omaenda nahk sageli omavalitsusjuhi või erinevatele olukordadele kiire häda korral reageerijate selga on riputatud ning igasugune kriitiline ja tervemõistuslik (enese)analüüs alt veab?