Vabad ja elurikkad kohtusid Urvastes

47

5. juulil toimus Võrumaal Urvaste Seltsimajas Vabaerakonna ja Elurikkuse Erakonna juhatuste nõupidamine kahe erakonna võimaliku ühinemise järel loodava uue erakonna põhikirja, struktuuri juhtimise ning edasiste sammude ajakava osas.

Kohtumine toimus sõbralikus ja asjalikus õhkkonnas ning jõuti väga olulistes punktides omavahel ühisele aruasaamisele. Uue erakonna põhikiri valmib hiljemalt juuli lõpus ning samal ajal on plaanis allkirjastada ka ühinemisleping, mis esitatakse erakondade üldkoosolekutele kinnitamiseks augusti keskpaigas.

“Kohtumisel sai selgeks, et mõistetakse teineteise murekohti ning seetõttu on ka lahendused kiired tulema. Samuti on mõlema erakonna liikmed näidanud üles toetavat suhtumist olemasoleva põhjal uue loomisele.” ütles Eesti Vabaerakonna esimees Heiki Lill ja lisas “Muidugi annavad lõpliku hinnangu mõlema erakonna liikmed üldkoosolekutel ning siis saab selgeks, kas pingutused olid õigustatud või mitte. Põnev on. Püüame erakondade üldkoosolekud korraldada samaaegselt.”.

“Ma arvan, et kõige olulisem mulje sellest kohtumisest on vast see, et täna laua taga olnud inimesed on valmis tegema koostööd, et ühiste eesmärkide nimel edasi minna, ” ütles Elurikkuse Erakonna Peaministri kandidaat Rainer Kuuba. “Käisime kõik olulised tehnilised nüansid läbi, mis puudutasid liitumist ja uut põhikirja ning minu arvates võib tulemusega igati rahul olla. Sündimas on uus ja tugevam keskkondliku mõtteviisiga erakond, kus liikmed saavad ise läbi otsedemokraatia poliitikat mõjutada ning loodetavasti suudame ühiste jõupingutustega Eesti poliitikat olulisel määral muuta, et pideva vastandumise asemele tuleks tagasi väärikas koostöö. On aeg teha samme tervema ja puhtama loodusega Eesti suunas, kus metsad, linnud, loomad on hoitud ning kus inimesed on terved, tugevad, rõõmsad ja õnnelikud.”