Selgusid Eesti künnimeistrid

82
Foto: Riina Mägi

Jõgeva vallas Kuremaal selgusid täna Eesti künnimeistrid. Tavaatrade klassis oli parim Raido Kunila (Dotnuva Baltic), pöördatrade klassis Jüri Lai (Taure AS) ning parima noorkündja tiitli pälvis Keido Õunapuu Olustvere Teenindus- ja maamajanduskoolist. Ühtekokku osales võistlusel tosin kündjat.

Raido Kunila ja Jüri Lai on oma võistlusklassis aastaid võitmatuna püsinud. Raido Kunila arvas, et tänavune võis olla talle neljateistkümnes Eesti meistri tiitel. See ei tähenda, et ta trenni tegemata võistlema läheks, ikka tuleb kõik võistlustel hinnatavad künnielemendid läbi proovida. „Kui tavaliselt on kõrrekünd kergem ja rohumaakünd raskem, siis siin oli vastupidi: eilsel kõrrepõllul oli kõrs pikavõitu ja põhune, tänane rohumaa aga nõrga kamaraga ja lihtne künda,“ ütles Raido Kunila. Kui kaugemalt tulnud võistlejad pidid oma võistlusmasinad treileril kohale tuua laskma, siis Kunila kodu asub Jõgeva vallas Tormas, nii et tema võis kodunt traktoriga võistluspaika sõita.

Eesti künnimeistrivõistluste peakohtunik Taavi Võsa kinnitas, et võistlejad ja kohtunikud tegid kahe päeva jooksul ära hea töö. „Kuna vooremaastik, millel seekord kündsime, on künklik, oli mõnel võistlejal ehk pisut raskem künda, kui  mõnel teisel. Aga taevataat hoidis meid, ilm oli ilus ja maastikuvaated, mis kündjatele avanesid, erakordselt kaunid,“ ütles peakohtunik ja lisas, et tuleval aastal on plaanis Eesti künnimeistrid välja selgitada Olustveres. Loodetavasti pole siis enam viiruseohtu ning võistlejaidki tuleb rohkem.

Eesti künnimeistrivõistlusi peeti 46. korda. Sündmuse korraldas Eesti Künniselts koostöös Eesti Taimekasvatuse Instituudi, Jõgeva vallavalitsuse, Jõgeva Agronoomide Seltsi ja AS-iga A. Tammel. Tänavuse võistluse võitjad esindavad Eestit tuleval aastal Iirimaal peetavatel künni maailmameistrivõistlustel.

Meistrite klass: tavaadrad

  1. Raido Kunila (Dotnuva Baltic)
  2. Kaspar Järvala (Kaspar Järvala Künniklubi)
  3. Mark-Hubert Heil (Järva PM)

Meistrite klass: pöördadrad

  1. Jüri Lai (Taure AS)
  2. Priit Puuorg (Kaspar Järvala Künniklubi)
  3. Indrek Mägi (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)

Noorkündjad (tavaadrad)

  1. Keido Õunapuu (Olustvere TMK)
  2. Joonas Valk (Olustvere TMK)
  3. Tom Adamson (Olustvere TMK)