Alutaguse vallas selgusid Eesti discgolfi harrastajate meistrid

125

Harrastajate meistrivõistlustel discgolfis toimus eile viimane finaalide päev, kus selgusid Eesti discgolfi harrastajate meistrid 2020. 

Võistlus toimus 03.-05. juuli Alutaguse vallas, Mäetaguse ja Alutaguse discgolfi parkides. Kokku kogunes Ida-Virumaale mõõtu võtma 360 mängijat kuues divisjonis – MA2, MA3, MA4, FA2, MA40, MA50, kohal oli kogu Eesti harrastajate paremik, kõige suurem osalejate arv oli MA3 võistlusklassis, kus kirjas oli 114 osalejat.

Võistluste absoluutarvestuse parimad:

  • MA2 divisjonis võidutses Siim Sinikalda (161 viset), tubliduselt teise tulemuse tegi Tarmo Tammemäe (164 viset). Väga haruldane oli aga olukord kolmanda koha peale, kus peale kolme pikka päeva olid viis meest viigis. Pronksmedalit on ainult üks ja seega asusid mängijad ümber mängima kiire lõpp mänguga. Sealt väljus võitjana Karl-Martin Marrandi (167 viset).
  • MA3 divisjoni esimese koha viis Hiiumaale Madis Aal (169 viset), teise koha saavutas Kaarel Kaldvee (169 viset), kellele järgnes kolmanda koha saavutanud Sander Tamberg (170 viset).
  • MA4 divisjonis tuli esimesele kohale tuli Jüri Karus (168 viset), teiseks mängis ennast Hannes Kurn (169 viset) ja tubli kolmanda koha võitis Marko Välinurm (169 viset).
  • Naistest võttis võidu Maria Liivamägi (202 viset), kui edastas teise koha saavutanud Eleri Pastakit (205 viset) ja kolmanda tulemuse teinud Celin Lannusalu (206 viset).
  • Meesseenioride 40+ divisjonis läks võit Rihet Luikmäele (178 viset), teise koha sai Joel Ruubelile (184 viset) ning kolmandaks mängis ennast Heiko Liiv (185 viset).
  • Meesseenioride 50+ divisjonis suutis seekord parimat mängu näidata Üllar Rego (183 viset), kes edestas teise koha saavutanud Kalle Kivi (197 viset) ning kolmanda koha võitnud Andres Kaske (204 viset).

Tarmo Tammemäe värsked muljed võistlusest: „Ida-Virumaa rajad on Eesti discgolfi parkidest mulle üheks suurimaks katsumuseks, kuid viimaste võistluste väga head tulemused sisendasid usku, et suudan hästi esineda harrastajate meistrivõistlustel. Nii ka läks ja tasuks hõbemedal. Tore on osaleda EDGL võistlustel ning kohata uusi mängijaid.“

Eesti Harrastajate Meistrivõistluste ja Eesti Meistrivõistluste vahe Eesti Discgolfi Liidu juhatuse liikme Merje Põderi seletusel on see, et Eesti Meistrivõistlused on mõeldud eelkõige absoluutsele Eesti paremikule. Puuduvad igasugused PDGA reitingu piirangud (professional disc golf association, mis on ülemaailmne organisatsioon, kus siis igal võistlusel saab pingerea alusel reitingupunkte).

Harrastajate Meistrivõistlustele on oodatud kõik, kuid divisjonid moodustatakse PDGA reitingu põhiselt (FA2 divisjon on soo põhiliselt ja lubab ainult naistel mängida seal ning MA40 ja MA50 on vanusepiiranguga, kus mängija peab olema vähemalt vastavalt 40 või 50 aastat vana) ja kellel veel puudub reiting saab osaleda kõige nõrgemas divisjonis. Ida-Virumaal saab see suvi veel näha olulisi discgolfi suurvõistlusi, mis Timo Juursalu sõnul teevad Alutaguse valla discgolfi ja discgolfarite mekaks 2020. aastal.

Eesti Harrastajate meistrivõistluste tulemused leiab siit: https://discgolfmetrix.com/1261229