Kolm küsimust Märt Otsale

46

Kaido Veski 24.08.12 16:56

Lp. Märt Ots,

Kuidas läheb?

Saatsin Teile juba kaks ja pool nädalat tagasi kolm küsimust seoses Kunda soojateemaga, kuid pole senini nendele vastuseid saanud. Milles on asi? Lugesin tänasest Postimehest, et tervitate meie teemakäsitlust, kuid pole ise midagi valesti teinud. Väga tore, kuid miks te siis nendele küsimustele vastata ei taha ja väldite selgituste jagamist?

Panen oma eelmise kirja igaks juhuks siia uuesti.

Kohaliku Info Keskus (www.kohalik.info) jätkab Kunda soojateema mineviku ja tuleviku käsitlemist ka saabuval kütteprerioodil. Seoses sellega palun Teil vastata kolmele küsimusele, mis vaatamata Postimehes ja meie lehel ilmunud selgitustele on vastamata jäänud, ja millele ainult Teie sisuliselt vastata saate.

  1. Vaadates rahavoogusid aastatel 2001 kuni 2003 ettevõtete Wille Service ja Kunda Elamu vahel selgub, et kogu raha Kunda Elamu ostmiseks andis Wille Service’le Kunda Elamu ise. Need summad olid 536,000 trahviraha aastal 2001 ja aastal 2003  veel 700,000 krooni, mis oli täpselt ülejäänud 20% ostuhind, pumbaseadmete eest. Kas varjasite oma osalust Wille Service omanikfirmas Klingsor OÜ oma õepoja, Sven Peekmanni nimele täpselt sellel perioodil kuna arvasite, et sellised mahhinatsioonid ei ole Energiaturu Inspektsiooni peadirektorile enda järelevalvevaldkonnas kohased?
  2. Kuidas seletate asjaolu, et Kunda Elamu, milles olite aastaid suurim omanik, suutis nendel aastatel maksta omanikele kopsakaid dividende ja teenida miljoneid kasumit, kuid ei suutnud teha soojavõrku vajalikke investeeringuid, mille tulemusena veel 2009.a. olid soojakaod üle 30%?
  3. Kuidas suudate järelevalvajana oma valdkonna ettevõttele sellist tegevust lubada ja miks te ei ole aastate jooksul Kunda Elamu omanikele ja juhtidele ühtki ettekirjutust teinud?

Olge nüüd nii kena ja vastake ära.

Kaido Veski

KOMMENTEERI

Please enter your comment!
Please enter your name here